اولین و قوی ترین کتاب اصطلاحات زبان آلمانی

کتاب اصطلاحات زبان آلمانی نوشته ی آرش اعتماد با ۴۰۰ صفحه ، قوی ترین کتاب در زمینه ی اصطلاحات زبان آلمانی می باشد. این کتاب برگرفته از کتاب اصطلاحات زبان آلمانی دودنDuden می باشد که به فارسی ترجمه شده و علاوه بر آن، برگرفته از مجموعه ای از فیلم ها و سریال های زبان آلمانی و همچنین کتب مختلف بوده است . این کتاب مناسب تمامی سطوح مقدماتی، متوسطه و پیشرفته می باشد.

ترجمه اصطلاحات، موضوعی بحث‌برانگیز است. ازآنجاکه اصطلاحات عموماً ریشه در فرهنگ و زبان مبدأ دارند، ترجمه آن‌ها امری بسیار دشوار می‌باشد. از طرف دیگر، نسبت به موارد مشابه همچون استعارات و تشبیهات، میزان تحقیقات صورت گرفته درزمینه ی اصطلاحات و ترجمه‌ی آن‌ها ناچیز است. این امر در کشور ما، ایران نیز نمود دارد. به‌خصوص برای زبان های خارجی به‌غیراز انگلیسی، این فقدان بیشتر احساس می‌گردد.
با توجه به نتایج به‌دست‌آمده از یافته‌های تحقیقات مختلف درزمینه ی اصطلاحات مشخص گردید که گاه مترجمان تلاش فراوانی می‌کنند که به هر طریق ممکن یک اصطلاح را به اصطلاحی دیگر در زبان مقصد ترجمه کنند. آن‌ها برای نیل به این هدف گاه از ترجمه‌های تحت‌اللفظی یا کلمه به کلمه استفاده می‌کنند که منجر به معادل‌های بدون معنی و حتی گاه مضحک می‌شوند.
در کتاب پیش رو که اولین و قدرتمندترین کتاب اصطلاحات زبان آلمانی می‌باشد، اینجانب با چندین سال تلاش در پیدا کردن معنی واقعی اصطلاحات، آن‌ها را جمع‌آوری کرده و در قالب یک کتاب به عرضه گذاشتم.
کتاب پیش رو محصول ترجمه کتاب اصطلاحات آلمانی به آلمانی دودن (DUDEN) می‌باشد که آن‌ها را به فارسی ترجمه کرده و نیز بسیاری دیگر از جملات را از کتاب‌های گوناگون آلمانی و نیز با استفاده از فیلم و سریال‌های تلویزیونی آلمانی آن‌ها را گردآوری کرده و ترجمه نمودم. این اصطلاحاتی که انتخاب‌شده، اصطلاحات کاربردی و پراهمیت می باشدکه در زبان آلمانی بسیار مورداستفاده می‌باشد و دانستن آن‌ها برای یک زبان‌آموزی که قصد یادگیری آلمانی به‌صورت حرفه‌ای را دارد، بسیار مفید می‌باشد. این کتاب برای کلیه‌ی زبان آموزان در مقطع مقدماتی، متوسطه و به‌خصوص پیشرفته سودمند می‌باشد.
از خواهر عزیز و مهربانم، آترین اعتماد که در ویرایش و بررسی کتاب و همچنین دوست بسیار خوبم آقای محمدرضا سمسارزاده که در چاپ این کتاب، بنده را تشویق و حمایت کردند، بینهایت سپاس گذارم.
از دوستانی که در هرچه بهتر شدن این کتاب مایل به همکاری هستند، تقاضا می‌شود که از طریق ایمیل با من در تماس باشند.
با سپاس
آرش اعتماد (arashetemad@yahoo.com)

برای اطلاعات بیشتر و خرید کتابه به این آدرس تماس حاصل نمایید . www.ketabeomidan.ir اصفهان خیابان حکیم نظامی، روبروی خاقانی، کوچه کلیسا وانک ، شماره ۶ . تلفن ۰۳۱۳۶۲۶۶۷۴۹ @omidanbookstore

همچنین هر هفته مطالبی از کتاب به صورت رایگان در کانال اصطلاحات زبان آلمانی گذاشته می شود . https://t.me/almaniestelahat

almaniestelahat@

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *