اهداف سمپوزیوم نانو۹۵

 

در تاریخ  ۴و۵ خرداد ماه سمپوزیوم بین الملی نانو­تکنولوژی در دانشگاه آزاد اسلامی را شاهد خواهیم بود، اتفاقی مهم و تاثیرگذار که بیش از ۳۰ نفر از اعضا و هیئت علمی­ها را از سراسر کشور به خود مشغول کرده و بیش از ۳۰ نفر نیز در راستای برگزاری آن تلاش می­کنند، در این باره به بحث و گفتگو با دوتن از اعضای برگزاری و هیت علمی دانشگاه جناب آقایان دکتر ایمان ابراهیم­زاده دبیر اجرایی سمپوزیوم بین­الملی نانو و دکتر علی حسن­زاده به بحث و گفتگو نشستیم.

 

اولین سوال را از دکتر حسن­زاده در مورد هدف برگزاری این سمپوزیوم کرده ایم که دانشگاه برآن شده است که با توجه به زمینه قوی علم نانو در ایران این سمپوزیوم را برگزار نماید برای مشارکت هرچه بیشتر دانشجویان و جمع آوری محققان برای بررسی نوآوری های که در این زمینه پدید آمده است.

 

 

دکتر حسن­ زاده اهداف کلی این سمپوزیوم از نظر جناب عالی چه مواردی است؟

همانطور که مشخص است این کنفرانس در یک شاخه­های تعریف شده است همچون فیزیک‌ شیمی  مواد و پزشکی  است که در آن محققین آخرین دستاورد­های خود را به اشتراک میگذارند و در کنار این کنفرانس یک سری کارگاه­های برگزار خواهد­شد که از اساتید خارجی بین الملی دعوت شده برای برگزاری آنها و هدف از این کارگاه­ها افزایش توان علمی و عملی دانشجویان و پرسنل می باشد.

 

کمیته علمی این سمپوزیم به چه نحوی انتخاب شده­اند؟

کمیته علمی از چندین کشور همچون استرالیا و کانادا و کشور­های آسیایی همچون مالزی و پاکستان می­ باشد اما تلاش اصلی بر روی همکاری با یک مرکز علمی و پژوهشی می­باشد که در کشور مالزی استقرار دارد که  با استفاده از این اساتید بتوانیم کارگاه­های پربازده­ای را در طول این کنفرانس برگزار کنیم.

 

جناب آقای دکتر ابراهیم­ زاده نقطه متمایز کننده این سمپوزیم با دیگر سمپوزیوم های مشابه در داخل کشور چیست؟

در ایران کمتر سمپوزیومی برگزار شده در این ناحیه که جنبه­ ی بین المللی داشته باشد هرچند سمینار­های داخلی متعددی برگزار شده اما در حوزه نانو  که بصورت تخصصی بتواند طیف وسیعی از موضوعات رو در بر بگیرد این سمپوزیوم یکی از برترین نوع در این موارد می­ باشد که تنوع مقالات نیز نشانگر همین موضوع می­ باشد.

 

بعنوان آخرین سوال از جناب عالی سخت­ ترین قسمت برگزاری این سمپوزیوم کجای آن بوده است؟

سخترین بخش آن دعوت و گردآوری میهمانان خارجی این سمپوزیوم بوده باتوجه به شرایط سیاسی که کشورمان در حال حاضر با آن  مواجه­ است پذیرش این دوستان مشکل بوده ولی  با توجه به تلاش بسیار زیاد دوستان طیف وسیع و متنوعی از این افراد انتخاب و دعوت شده­اند.

 

باتشکر از وقتی که برای ما گذاشتید آرزوی برگزاری هرچه موفق­ تر این سمپوزیوم را خواستار هستیم.

 

مصاحبه شوندگان:

 

Dr.Ebrahimzade

جناب آقای دکتر ایمان ابراهیم ­زاده

عضو هیت علمی و دبیر اجرایی سمپوزیوم بین الملی نانوتکنولوژی

 

 

 

Dr.Hasanzade

جناب آقای دکتر سید علی حسن زاده تبریزی

عضو هیت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحدنجف آباد

منبع: فصلنامه نانوساینس-شماره اول

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *