معرفی کوتاه از دستگاه SPS

استفاده از روش(Spark Plasma Sintering) SPS برای زینترینگ امروزه بسیار متداول شده است بخصوص در مورد کشور ژاپن که پیشرفت های خوبی در این مبحث داشته است ،در این روش یک پالس جریان مستقیم و متناوب DC شبیه سازی شده است بهمراه یک فشار تک محوری که از بالا و پایین توسط فک ها اعمال می شود، موفقیت این روش بدلیل دارا بودن پلاسمایی می باشد که بین دو ذره بوجود می آید ، نقش این پلاسما در از بین بردن محو کردن ناخالصی های موجود بر روی سطح می باشد که باعث بهبود کیفیت زینترینگ می شود . یکی دیگر از ویژگی های این زینترینگ نرخ بالای زینتر شدن کاهش مدت زمان و بالا بودن کیفیت می باشد نرخ زینترینگ بین ۵۰-۱۰۰۰ C/Min-1 نیز می تواند باشد.
در این روش از یک سیلندر با قطر ۱۹ mm و طول ۲۵ mm استفاده شده است که با مقاومت کلی ۱/۳×۱۰ Ω
می¬باشد این سیلندر به یک ترموکوبل و کامپیوتر متصل می باشد از ویفرهای Si در اندازه های ۱ Cm2 استفاده شده است که با محلول بافر اکسید اچ شده اند . قطر قطعات پس از زینترینگ توسط SEM یا میکروسکپ های اپتیکال اندازه گیری می شود. زمانی که دمای ذرات پودر به دمای بحرانی خود رسیدند واکنش شروع شده و سیستم با استفاده از ترموکوبل دما را تنظیم می نماید.

پالس دهی ها معمولا به شکل مربع می باشند که با حجم مشخص در دوره تناوبی مشخص به جسم داده می شود،هر پالس دوره متناوبی به اندازه  ۳ms دارد که پس از آن تکرار می شود on:off که می توان میزان ولتاژ آن با دیگری متفاوت نیز باشد.، زمانی که ماکسیمم پالس ورودی به قطعه افزایش یابد به همان مقدار پالس های دیگر نیز افزایش می یابد و می بینیم نمودار پالس دهی تغییر میکند.

 

SPS

خصوصیات دستگاه:

  • دمای زینتر کوتاه
  • زمان کوتاه آماده شدن نمونه
  • کم کردن مواد مصرفی افزودنی برای زینترینگ
  • حساسیت کمتر بوجود آمده بخاطر خواص متفاوت در داخل پودر
  • تهیه ی ذرات نانو بدلیل تولید در دمای پایین
  • رساندن دانسیته عملی نزدیک به تئوری

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *