بررسی تکنولوژی های موجود در تصفیه آب

حدودا ۱٫۱ میلیارد نفر در سراسر جهان محدودیت و محرومیت دارند از دسترسی به آب سالم و تصفیه شده که آنها را مجبور به استفاده از آب های زیر زمینی و غیر امن میکنند، حتی گاهی مواقعه خانه ها ساختمان ها و مغازه های که دسترسی به لوله کشی و منابع عظیم آبی را دارند بخاطر موانعی خاص توانایی استفاده از آب های میکروبایالژی تصفیه شده را ندارند، سازمان بهداشت جهانی WHO اذعان به مرگ سالیانه ۱٫۶ میلیون نفر بخاطر وجود بیماری های انتقالی توسط آب را تایید کرده است. که بیشترین آمار آنها مطعلق به کودکان با سن زیر پنج سال بوده است.

نکته مهم در استفاده از روشPOU  (Point Of Use) آن است که تکنولوژی آماده سازی آب ظهور پیدا کرده است برای افرادی همانند: مردم و جامعه ای که دسترسی به آب سالم و مطئن را ندارند و این روش برای تولید آب مورد نیاز آنها به صورت ایمن در خانه هایشان بکار می رود. اما هیچ کدام از این متد ها بجز جوشاندن آب بصورت ثابت و گسترده مورد استفاده قرار نگرفته اند، فیلتر های مورد استفاده در خانه همچونن سرامیک ها و شنهای زیستی(نوعی مخصوص از شن) این پتانسیل را دارند تا  بعنوان شایعه ترین و پرکاربرد ترین و پایدار ترین روش ها در فیلتراسیون آب بکار گرفته شوند تا کاهش دهنده بیماری های باشند که قادر هستند توسط آب حمل شوند.

در همین راستا به بررسی چندیدن تکنولوژی موجود در تصفیه آب های می پردازیم که عبارت هستند از :

 

Combined coagulant-chlorine disinfection systems

تکنولوژی های صنعتی شده همانند سازنده آب که به کنترل شیمیایی و محافظت از آب می پردازند از ترکیب منعقد کننده های فلوکولانتی خشک و کلراین  همانند لوح ها یا گروه های پلی اتیلنی که از ذرات گرانول ها  تشکیل شده اند که به آب اضافه می شوند.

 

SODIS

پلی اتیلنن های تری فتلیت شفاف Transparent polyethylene terephthalate  PET or PETE   می باشد که در این روش بطری ها از منابع آبی پرر میشوند و در معرض نور خورشید و اشعه  UV قرار داده می شوند.

PTE
PET

 

 

Ceramic Filter

حفرات سرامیکی ( گل های بخته شد)باعث دفع و گیر افتادن میکروب ها بواسطه ی سایز آنها از آب مصرفی و آشامیدنی می شود.

ceramic-filter
ceramic-filter

 

Biosand Filter

این فیلتراسیون برای فیلتر کردن ذرات درشت دانه طراحی شده است و دارای فرآیندی کند می باشد.

bio-sand filter
bio-sand filter

 

اثرات میکروبی و سلامتی و پایداری :

-اثرمیکروبی:

در یک آزمایش مطالعات برای بررسی روش های مختلف فیلتراسیون مورد مطالعه قرار گرفته و بهترین کارکرد ها ثبت شده است ، از بین برنده میکروب ها یا میکروب کش ها با توجه به نوع میکروب ها و منابع آب دارای تنوع زیادی می باشند، جدول شماره ۱ در بالای صفحه اثر گذاری هر روش را نشان داده است.

-اثر سلامتی:

بعضی از تکنیک ها به کاهش میکروب ها در مقیاس آزمایشگاهی منجر شده است که این امیدواری وجود دارد در مقیاس صنعتی و کاربردی هم به کاهش و از بین بردن بیماری های که با آب منتقل میشوند منجر شود،استفاده از روش  randomized controlled trails (RTC)در متد های مختلف باعث کاهش بیماری های ذکر شده ، شده است.

 

 

-پایداری:

استفاده از این متد ها در آزمایشگاه ها و مطالعات انجام شده بر روی آنها این نکته را مشخص میکند که پایداری و مدت زمان استفاده از این ابزار در آزمایشگاه ها و در شرایط مختلف متغییر می باشد، از عوامل مهمی که هریک از روش های POU باید آنها را رعایت بکنند و مورد نیاز در پرسه ی تصفیه آب هستند عبارت هستند از :

  1. قابلیت تامیین تمام آب مورد نیاز تصفیه شده را در طول یک روز داشته باشند
  2. قابلیت استفاده از منابع آبی مختلف و داشتن استانندارد های لازم همچون کدری آب و وجود مواد ارگانیک درون آب
  3. قیمت پایین، بدلیل تکرر در جابجایی دستگاه های تصفیه و همچنین سرویس آنها که باید مرتبا انجام شود و باید هزینه ی تولیدی آنها پایین باشد.
  4. قابل اعتماد باشند، دسترسی به اجزا مختلف آن آسان باشد و مقرون به صرفه باشند
نمایی از یک فیلتر سرامیکی برش خورده تصفیه آب
نمایی از یک فیلتر سرامیکی برش خورده تصفیه آب

میزان تولید آب

میزان تولید آب در دستگاه های تصفیه آب متفاوت است و هرکدام به درجه بندی های مختلفی تقسیم میشوند، بسته به تعداد مراحلی که برای تصفیه آب استفاده می شود و تعداد اجزای بکار گرفته شده برای تصفیه بیست لیتر آب در چهارساعت رتبه بندی می شوند.

 

کلریزاسیون:

کلراین به صورت بسته ها یا لوح هایی استفاده می شوند که همراه با مایع مخلوط می شوند،مقدار مصرفی کلراین بسیار اندک میباشد مانند ۵ الی ۱۰ میلی لیتر.

در فیلتر های سرامیکی نرخ تصفیه آب ۱الی۳ لیتر بر ساعت است اما تجمع ناخالصی ها و لخته ها بر روی فیلتر ها روند و این نرخ را کاهش میدهند در کمترین حالت ممکن این فیلتر ها می تواند مقدار ۸لیتر را در چهار ساعت یا بیست لیتر را در ۱۰ ساعت تصفیه بکند.

استفاده از این تکنولوژی در تصفیه آب در مقیاس بسیار بزرگ بدلیل وجود منابع آبی مختلف و همینطور تغییر در کیفیت آب در فصل های مختلف بسیار متفاوت می باشد .

 

منبع:

Point of use Household drinking water filtration: A practical, Effective solution for providing sustained access to safe drinking water in the developing world, M A R K D . S O B S E Y , C H R I S T I N E E . S T A U B E R, L I S A M . C A S A N O V A , J O S E P H M . B R O W N , A N D M A R K A . E L L I O T T, Department of Environmental Sciences and Engineering, CB#7431, University of North Carolina, Chapel Hill, North Carolina 27599-7431


 

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *